Autumn News (2009)

STandART – Autumn News
Izdots 2009. g. 6. novembrī
Izdevējs: STandART / Zemgales Impērija (ZRXCD001)
Producents: Kaspars Tobis & STandART
Dizains: Kristaps Kalns, Sarmīte Māliņa, Agnese Ivane, Kalvis Kluburs
Foto: Kristaps Kalns

Dziesmu saraksts:

01 The Field Where I Died
02 Animals of Our Kind
03 Pioneers
04 Ausmas Dziesma
05 61
06 Season People
07 I’m the Voices
08 June
09 Hydrology
10 Autumn News
11 Lapsu Nakts

“Konceptuāls sintpopa albums par faunas un floras tēmām – mūsdienās tas izklausās vismaz dīvaini, vai ne? Hipiji un deviņdesmito gadu zelta jaunatne, visticamāk, paraustīs plecus par šādu ierakstu, taču mana paaudze, kuras tā dēvētais “personības veidošanās posms” jeb pusaudzības un agrās jaunības gadi bija astoņdesmitie, nespēs palikt vienaldzīgi STandART jaunā ieraksta priekšā. Turklāt, salīdzinot ar iepriekšējo milzumgaro albumu, grupa nu ir savākusi saturu un formu vienā (vismaz man ļoti patīkamā) veselumā ar krietnu pievienoto vērtību – Kristapa Kalna un Sarmītes Māliņas veidoto diska apvāku un bukletu. STandART mūzika esot vienveidīga? Grupas izvēlētais stils vienmēr izcēlies ar monotonu dabu, taču “Rudens vēstīs” ir pat viens līdzi dziedams gabals (“Ausmas dziesma”), un tās noslēdz viena no labākajām šūpuļdziesmām, kādu esmu dzirdējusi.”
Izpildījums – 4/5
Baudījums – 5/5
Dace Volfa
“Mūzikas Saule”, Latvija

“Kad šī apvienība 2002. gadā pieteica sevi ar ļoti dīvainu videoklipu un tikpat nepierastu skanējumu, bija tikai divas iespējas: vai nu šis ir kārtējais mēģinājums aizlāpīt caurās vietas Latvijas mūzikas žanru gobelēnā, kas parasti nav ilglaicīgs process, vai arī šie stilīgi ģērbtie jaunekļi kļūs par respektējamiem marginālās, tomēr ļoti nepieciešamās underground mūzikas vides dalībniekiem. Ar savu otro albumu STandART apliecina otro variantu, atverot klausītājiem melna samta priekškaru, aiz kura noris melanholisks, klusināti jaudīgs emociju kabarē.”
Izpildījums – 4/5
Baudījums – 4/5
Toms Treibergs
“Mūzikas Saule”, Latvija

“Šī latviešu elektroniķu darbnīca beidzot atradusi oriģinālitāti veicinošu un ausij tīkamu līdzsvaru starp emocionālu britu electroclash un motorisku vācu dark wave synth pop. Jaukākais, ka rezultāts nav iedalāms nevienā no šiem stiliem, jo sublimējas jaunā kvalitātē.”
Izpildījums – 4/5
Baudījums – 4/5
Jānis Stundiņš
“Mūzikas Saule”, Latvija

“Visai ticams, ka Igaunijā publiku vairs nav nepieciešams iepazīstināt ar šo patieso synthpop grupu no dienvidiem. Viņi šeit bijuši vairākkārt un ir iekarojuši daudzu sirdis. Grupai STandART ir vairāki trumpji, tostarp dvēselisks vokāls un uzticība analogā synthpop tradīcijām.”
Anders Melts
“Body Machine Body” festivāla rīkotājs, mūziķis, dīdžejs, Igaunija

“Pirmie iespaidi mēdz būt mānīgi, tie neatklāj pietiekami, lai rastos noteikts viedoklis, un attiecībā uz STandART tā būtu kauna lieta. Aranžējumi ir labi izstrādāti, gana detalizēti, lai pēc īsa laika klausīties nekļūtu garlaicīgi, un ar tādu vokālu pāri mūzikai viņiem vajadzētu spēt izlauzties no savas nišas un pārņemt daudz plašākas auditorijas sirdis.”
https://www.reflectionsofdarkness.com/artists-p-t-cdreviews-134/6553-standart-autumn-news
Mūzika: 8
Skanējums: 9
Ekstras: –
Kopā: 8.5 / 10
Sebastian Huhn
mūzikas portāls “Reflections of Darkness”, Vācija

“Albums kliedē aizspriedumus, kas ierobežo Austrumeiropas radošumu. Te ir pierādījums: STandART ir atgriezušies!”
Massimo Colombo
mūzikas portāls “D-side”, Itālija

Intervija ar STandART portālam Tvnet.lv (latviski)

Intervija ar STandART portālam Rada7.ee (igauniski)