STandART: 2007-2008

Singls Korozija 2006. gada decembrī iekļuva Radio NABA topā un uz Ziemassvētkiem jau atradās 1. vietā. Pēc gadumijas dziesmas panākumi turpinājās, un Korozija, kopā aizvadot 6 nedēļas 1. vietā, kļuva arī par vienu no veiksmīgākajām dziesmām Radio NABA ēterā, visu 2007. gadu kopā ņemot. Dziesmas video nonāca Latvijas Mūzikas kanāla rotācijā. Tika saņemti jaunumi par Corrosion panākumiem arī Lietuvā un ASV interneta radiostacijās. 2007. gada aprīlī Corrosion tika iekļauta ASV raidstacijas promo-izlasē Dark Horizons. Singls kopumā saņēma ļoti atsaucīgus vērtējumos dažādu Eiropas valstu elektroniskās mūzikas izdevumos, kritiķiem atzīstot, ka, lai gan STandART muzikālais virziens ir skaidrs, tomēr grupa spēj izveidot ļoti savdabīgu skanējumu.

STandART turpināja veikt ierakstus un sāka sadarbību ar Kasparu Tobi no grupas Dzelzs Vilks, zināmu arī ar vairākiem citiem projektiem. Studijas darbi tika pārcelti uz Siguldas Skaņu studiju. Maijā nāca klajā nākamais STandART maksi-singls Seven Times (Septiņas Reizes) un turpināja Corrosion panākumus. Arī Seven Times kļuva par vienu no Radio NABA ētera veiksmīgākajām dziesmām 2007. gada kopvērtējumā. Dziesmas video tika iekļauts gan Latvijas Mūzikas kanāla, gan MTV Baltic rotācijā.

Maksi-singla diskā atkal bija atrodami vairāki remiksi, tajā skaitā Jāņa Brunovska (Zig Zag, Nejautā) veidotā dziesmas versija, kā arī divas dziesmas – kopdarbi ar ārvalstu mūziķiem. Poļu mākslinieka Hien dziesma Small Fish ar STandART piedalīšanos tika arī pie sava video, un ir iekļauta Hien demo-albumā Poison Ivy (sk. Blakusprojektu sadaļu). Savukārt kopā ar igauņu mūziķi Reix tika izveidota kompozīcija 61, kura vēlāk kļuva par vienu no pieprasītākajām dziesmām STandART koncertos. Vasarā grupa uzstājās festivālos Latvijā un Igaunijā.

2007. gada septembra sākumā radiostacijās nokļuva nākamais – tikai Latvijas medijiem paredzētais – STandART radiosingls Kā Citi Dzīvo, kurš jau ierastajiem grupas dziesmu panākumiem pievienoja vēl vienu – pāris nedēļas 1. vietā Radio SWH jauno mūziķu topā Priekšnams. Pavisam neilgi pēc singla – 14.septembrī – STandART sadarbībā ar mūzikas izdevniecību Gauja Records laida klajā savu debijas albumu Australia (ar digitālajai lejuplādei pieejamu latvisko versiju Austrālija). Diska izdošanai sekoja Austrālijas Tūre, kas aptvēra Baltijas valstis un Poliju. Albums, kura pārdošanas rādītāji bija labāki nekā prognozēts, tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai nominācijā Labākā Debija.

2007. gada oktobrī, pāris dienas pēc koncerta Varšavā, grupas ģitārists Juris Tipa pārcēlās uz Meksiku. Pēc pāris koncertiem trijatā 2007. gada decembrī kā viesģitārists talkā tika saukts Modris Matisāns, kurš agrāk kopā ar Kalvi Kluburu  bija darbojies grupā Skrīveri, no kuras, paturot vairākas dziesmas, izveidojās STandART. Pusgadu vēlāk Modris devās studēt uz Zviedriju, un par STandART ģitāristu kļuva Mārtiņš Links, pazīstams ar darbošanos grupā Ēnu Kaleidoskops, Vārna, agrāk arī grupās Depo, Pasaules Gaisma. Mārtiņš jau bija piedalījies STandART albuma ierakstā, iespēlējot vargānu dziesmā Mans Svētums (My Holiness).

2008. gada jūnijā tika izdots dubultsingls Mans Svētums/Austrālija (My Holiness/Australia). Katrai no dziesmām tika arī pie videoversijas. Augustā STandART sniedza pāris koncertus Lietuvā, Šauļos uz skatuves debitējot Mārtiņam Linkam. 30. augustā, dienu pirms leģendārās vācu grupas DE/VISION koncerta Rīgā, STandART organizēja koncerta pre-pārtiju, kurā pati arī uzstājās, publikā esot pašiem DE/VISION dalībniekiem. Pāris mēnešus iepriekš STandART bija izveidojuši remiksu DE/VISION dziesmai Life Is Suffering.

Septembra vidū Rīgā un Liepājā tika aizsākta jauna pasākumu sērija Phasic Nights ar grupu STandART, Ēnu Kaleidoskops un igauņu Forgotten Sunrise līdzdalību. Ēnu Kaleidoskops sastāvā uz skatuves kāpa arī Kalvis Kluburs, ansambļa ierastajo skanējumu padarot elektroniskāku. Šajā laikā STandART singls Seven Times tika iekļauts britu gotiskās kultūras izdevuma TWF CD izlasē kopā ar tādām grupām kā Christian Death, Zombie Girl (ex-Icon of Coil), L’ame Immortelle u.c.

Pēc septembra koncertiem STandART savā koncertdarbībā ieturēja dažus mēnešus garu pauzi, kuras laikā tika aizsākta dziesmu radīšana jaunajam grupas albumam. Vairākas jaunās dziesmas pirmatskaņojumu piedzīvoja jau nelielā koncertā tā paša gada nogalē. 2009. gada janvārī grupa sāka otrā albuma ierakstu Siguldas Skaņu studijā kopā ar Kasparu Tobi.