News

14/06/2018 GREEN LIGHT

Kaspara Tobja projekts “7 Synths” publicējis jaunu dziesmu, kas tapusi, piedaloties Kalvim Kluburam.

06/03/2018 Koncerts Liepājā 10. martā pārcelts

STandART koncerts Liepājā 10. martā diemžēl ir pārcelts uz nenoteiktu laiku. Atvainojamies par radītajām neērtībām un ceram, ka drīzumā varēsim izziņot citu datumu.

22/01/2018 Jauns singls un koncertdatumi

Atbalsti STandART dziesmu “Kolka”, nobalsojot Radio NABA LV Top 10.

Drīzumā turpināsim iepazīstināt ar albuma “Jūrasputnu Mistērijas” materiālu koncertos un nu jau nedaudz atšķirīgā skanējumā, jo STandART rindas nu jau labu laiku ir papildinājis Jānis Traviņš (zināms ar darbošanos grupā “Marta Migla”).

Dziesmas “Kolka” oriģinālā versija atrodama “Naba Music / Melo Records” izdotajā albumā “Jūrasputnu Mistērijas” (Mysteries Of The Seabirds).

24/07/2017 JAUNAIS ALBUMS PIEEJAMS DIGITĀLI

“Jūrasputnu Mistērijas” nu mīt arī mūsu Bandcamp vietnē (latviešu un angļu versijas atsevišķi, abas ar bildēm un dziesmu tekstiem) un citās digitālajās platformās.

29/05/2017 Jauns singls, albums un koncerti

Jūnija sākumā Naba Music / Melo Records paspārnē klajā nāks grupas STandART trešais albums Jūrasputnu Mistērijas (Mysteries Of The Seabirds). Mūsu Bandcamp vietnē jau publicēts jaunākais albuma singls Rūnas.

Albums tapis laikā no 2013. līdz 2017. gadam sastāvā: Kalvis Kluburs, Mārtiņš Links un draugi. Ierakstu palīdzējuši veidot Sandris Savickis (Starring Two, Jūrmala), Kaspars Tobis (7 Synths, Dzelzs vilks, Sigulda) un Kaspars Bārbals (studija Lauska, Rīga).

Albums raksturojams kā tumši atmosfēriskās noskaņās ieturēts synthfolk. Gandrīz kā pasaka vai skaņu celiņš grāmatai – norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna romānam Mistērijas (1892) – un pašu pārgājieniem vasaras naktīs gar jūru. Ar jaunajām dziesmām iepazīstināsim albuma prezentācijas koncertos:
1. jūnijā – klubā Nabaklab, Rīgā
3. jūnijā – mākslas telpā Mala, Cēsīs.
Tās būs pirmās STandART uzstāšanās pēc četru gadu pauzes, un grupas sastāvā uz skatuves kāps Kalvis un Mārtiņš. Kā viesi abos pasākumos piedalīsies grupa Marta Migla.

Jauns datums!!! 17. jūnijā – DM Bar Riga (Mazā Pils iela 4)

Šovasar uzstāsimies arī festivālā Laba Daba 2017 (4.–5. augusts – Ratnieki, Līgatnes novads).

Sekojiet mūsu interneta vietnēm, lai uzzinātu jaunāko informāciju. Lai mistisks jūnijs!

 

22/05/2017 Forgotten Sunrise & STandART remiksi

Mūsu igauņu draugi Forgotten Sunrise ir izdevuši ļoti īpašu USB maksi-singlu “Dusturn”. Tajā atrodami arī divi jauni remiksi ar STandART vārdu:

 Forgotten Sunrise — Dusturn (Black Hole Remix by STandART)
 Forgotten Sunrise — Dusturn (White Hole Remix by STandART)

Abus remiksus kopā veidojuši Kalvis & Sandris Savickis (Starring Two) – vienu vairāk attīstījis K., otru – vairāk S. Abās versijās dzirdamas samplētas skaņas, kuras iespēlējis Mārtiņš. Vienā no versijām palīdzējis Kaspars Tobis (7 Synths).

Foto: Forgotten Sunrise

Snippets: https://soundcloud.com/forgottensunrise/dusturn-snippets

USB incl. 7 tracks as 24-bit WAV files and 320 kbs mp3 files.

Limited to 99 copies in aluminium case with a tiny bag of ashes. 9,99 € + shipping

Place your order: kuratino (at) forgottensunrise.com

or check it here: https://forgottensunrise.bandcamp.com/album/dusturn

26/05/2016 JĀŅUGUNIS

Klajā nācis jauns STandART singls “Jāņugunis” (angliskā versija – Midsummer Fires). Gluži kā iepriekšējie singli, tas lejuplādējams par brīvu vai apmaiņā pret ziedojumu albuma tapšanai. Albuma ieraksts un miksēšana pamazām tuvojas noslēgumam.

Dziesmā “Jāņugunis” izmantoti fragmenti no STandART 2012. gada koncerta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” un lietuviešu folkloras ansambļa “Bitula” (Kauņa) dziedājuma “Lylio Lelijo”.

22/02/2016 NR.1 RADIO NABA TOPĀ, SPĒLĒTS BRITU RADIO

Zem Kaķa Spalvas Krāsas Debesīm – 1. vietā Radio NABA LV Top10. Paldies! Lieliska dāvana STandART 14 gadu jubilejā! Nobalsot arī turpmāk var ŠEIT.

Dziesmas angliskā versija Under The Cat-Fur-Coloured Sky atskaņota britu radio allfm.org 96.9 FM raidījumā Through The Curtain, kas raida no Mančestras un aplūko mūziku no dažādām Eiropas valstīm. Raidījuma ieraksts noklausāms ŠEIT (STandART pēc 56:00).

STandART 14 by Sandris Savickis

STandART fot: Sandris Savickis
Singls lejuplādējams – https://standart.bandcamp.com/

04/02/2016 STandART : 14 gadi, 14 singli. Klajā nācis jauns singls!

STandART 2016

Tuvojoties grupas 14. gadskārtai, esam laiduši klajā savu 14. singlu – “Zem Kaķa Spalvas Krāsas Debesīm” (angliskā versija – Under The Cat-Fur-Coloured Sky). Dziesmas ierakstā piedalījušies mūsu draugi Signe Ābola and Edgars Liljē. Tā ir grupas “Ēnu kaleidoskops” dziesma. Grupā “Ēnu kaleidoskops” darbojamies vai esam darbojušies mēs visi četri – Mārtiņš, Kalvis, Signe, Edgars. Singlā iekļautas arī pāris mūsu iepriekšējā singla “Drudzis” (Fever) versijas, tostarp mūsu somu drauga Anti Sapinena (grupas …and the Ocean, Valtawirta) veidots remikss.

Singls mūsu Bandcamp vietnē lejuplādējams bez maksas vai apmaiņā pret ziedojumu, lai palīdzētu mums ātrāk pabeigt 3. albumu, kas top arvien gatavāks. Klausieties un dalieties ar citiem!

Par dziesmu “Zem Kaķa Spalvas Krāsas Debesīm” iespējams nobalsot arī Radio NABA Top10 LV – ŠEIT.

31/12/2015 LAIMĪGU JAUNO GADU!

Gada izskaņā neliels studijas darbu kopsavilkums. Esam pabeiguši (samiksējuši) 9-10 dziesmas no 15. Starp tām ir jauna versija dziesmai “Bez Miega Zirgi”, kā arī jau 2013. gadā koncertos spēlētās “Inde” un “Zem Kaķa Spalvas Krāsas Debesīm”. Atlikušajām 5-6 dziesmām ir ierakstītas galvenās lietas. Jauns singls gaidāms janvārī. Lai ko nepalaistu garām, var pierakstīties STandART jaunumu saņemšanai e-pastā (jāievada e-pasta adrese lodziņā lapas labajā pusē).

Savukārt dziesma “Drudzis” ierindojusies 15. vietā Radio NABA Top100 2015.
https://www.naba.lv/topi/top-100/2015-daughter/

Paldies par atbalstu. Laimīgu Jauno gadu!

Kalvis & Mārtiņš

STandART Studio 2015 New Year