STandART: 2009-2012

2009. gada vasarā STandART koncertēja Rīgā un Liepājā kopā ar zviedru grupu Lip Service, kā arī piedalījās Body Machine Body festivālā Tallinā un Valkas rokfestivālā. Paralēli koncertiem noritēja darbs pie jaunā albuma, kurā kā viesmūziķi piedalījās arī Signe Putniņa no grupas Ēnu Kaleidoskops (vijole) un Modris Matisāns (akustiskā ģitāra, mutes harmonikas). Alise Timermane Gēteborgā ierakstīja fagota partijas, savukārt divu dziesmu līdzautors Hien albuma tapšanā piedalījās, atrodoties Polijas pilsētā Lodzā.

19. oktobrī klajā nāca albuma priekšvēstnesis, dubultsingls I’m the Voices / Autumn News (Rudens Vēstis), un 6.novembrī, pašu izdots, dienasgaismu ieraudzīja STandART otrais studijas albums Autumn News. Kritiķi atzinīgi novērtēja jaunās pārmaiņas STandART skanējumā.

2009. gada nogalē STandART ar savām jaunajām dziesmām iepazīstināja klausītājus koncertos Latvijā un Igaunijā, bet 2010. gada februārī izdeva otro albuma singlu Animals of Our Kind (Tādi Zvēri Kā Mēs), ierakstītu arī latviešu un zviedru valodās, un devās savā pirmajā Somijas-Zviedrijas tūrē. Singls Tādi Zvēri Kā Mēs, līdzīgi kā Rudens Vēstis, sasniedza Radio NABA LV Top 10 1. vietu.

2010. gada septembrī STandART izdeva jaunu singlu Bez Miega Zirgi, kas tika radīts sadarbībā ar Gas Of Latvia un Sandri Savicki (Starring Two). Dziesmas teksts ir Raiņa dzejolis, un tā radīta speciāli CD izlasei Strāvoklis, kurā dzirdami dažādi latviešu izpildītāji, kas izveidojuši dziesmas ar Raiņa tekstiem.

2010. gada oktobrī STandART uzstājās kopā ar mūziķi Goran Gora festivālā Bildes 2010 un izdeva trešo singlu no albuma Autumn NewsPioneers. Singla izdošanai sekoja koncertu virkne Latvijā un Igaunijā, tostarp uzstāšanās kā vācu grupas De/Vision koncerta viesiem. 2011. gada janvārī kā singls tika publicēta dziesmas Autumn News (Rudens Vēstis) versija kopā ar Goran Gora.

Turpmākajos gados Kalvis Kluburs un Mārtiņš Links izdeva albumus arī ar citām savām grupām – Starring Two un Ēnu kaleidoskops, savukārt STandART vairāk pievērsās koncertiem – tika nosvinēta STandART 10 gadu jubileja, iesildīta zviedru grupa Covenant, koncertēts Somijā un Igaunijā. Īpaša izvērtās arī uzstāšanās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls.